O firmie


W 1996r. w Cisku na Górnym Śląsku młody przedsiębiorca Christian Ortlieb rozpoczął produkcję opraw oświetleniowych typu spot, które szybko trafiły do dużych niemieckich i polskich sieci handlowych.

SPOT Light wszedł na drogę dynamicznego rozwoju, którego nie zdołała zatrzymać nawet „powódź tysiąclecia” w 1997r., kiedy to budynki i zapasy firmy uległy znacznemu zniszczeniu. Stałe zagrożenie powodziowe, jak i ograniczona powierzchnia produkcyjna, przyczyniły się do podjęcia decyzji o relokacji firmy do sąsiedniej Bierawy.

Oddanie do użytku jednego z najnowocześniejszych centrów produkcyjnych i logistycznych branży oświetleniowej w roku 2016 r. o powierzchni produkcyjnej 2.500 m2, z 9.200 miejscami paletowymi w magazynach wysokiego składowania, umożliwiło szerszą ekspansję rynkową poza granice Polski i stworzyło podstawy do dalszego rozwoju. Obecnie w Bierawie zatrudnionych jest ponad 130 pracowników. SPOT Light stał się jednym z najważniejszych producentów oświetlenia w Europie Wschodniej. Do naszych głównych rynków zbytu, oprócz Polski, należą Niemcy, Austria i Szwajcaria.

Firma przywiązuje dużą wagę do własnej produkcji opraw oświetleniowych. Absolutnym priorytetem jest wysoka jakość, dlatego też komponenty wykorzystywane do produkcji są zamawiane niemal wyłącznie w Europie, wyjątkiem potwierdzającym regułę są diody LED firmy Samsung. Drewno z certyfikatem FSC®, głównie dębowe, bukowe i brzozowe, poddawane jest obróbce we własnej stolarni. Nasze produkty zabezpieczone ekologicznymi bejcami i lakierami są przyjazne dla użytkowników i środowiska. Zastosowanie wysokiej jakości modułów LED 24V jest konsekwentną kontynuacją koncepcji produkcji w najwyższej jakości. Długowieczność elementów oraz możliwość naprawy opraw przekładają koncepcję zrównoważonego rozwoju na praktykę.

Linie produkcyjne nastawione są na produkcję seryjną, co nie znaczy, że nie pozostawiono miejsca na projekty indywidualne. Specjaliści od projektowania, technologii i produkcji mogą tworzyć oprawy zgodnie z wymaganiami klienta lub wprowadzać specjalne modyfikacje do istniejących modeli.

SPOT Light jest prekursorem stosowania technologii LED 24V w oprawach drewnianych. Charakteryzuje się ona wysokim współczynnikiem mocy, tzw. Power Factor świadczącym o dużej energooszczędności. Niższa, niż w szeroko stosowanej technologii LED 12V, emisja ciepła przekłada się nie tylko na dłuższą żywotność opraw, ale pozwala również przygotować moduły z większą ilością diod, a tym samym z większą emisją światła. Do produkcji naszych opraw używamy zasilaczy, diod oraz ściemniaczy dotykowych na najwyższym światowym poziomie. Przekłada się to na optymalny efekt oświetleniowy: silne, ciepłe, stabilne światło bez uciążliwego efektu migotania. Moduły LED 24V zabudowane w naszych oprawach oświetleniowych charakteryzują się najwyższą jakością, którą potwierdzamy udzielając na nie 5-letniej gwarancji.

Ludzie, żeby żyć potrzebują lasów - filtrują wodę, którą pijemy i powietrze, którym oddychamy. Bez respektowania zasad ochrony przyrody w gospodarce leśnej zachowanie tego niezwykłego dobra naturalnego dla przyszłych pokoleń nie będzie możliwe. SPOT Light jako jeden z nielicznych producentów oświetlenia w Europie posiada certyfikat FSC®. Oznacza to, że do produkcji naszych opraw drewnianych używamy drewna pochodzącego z lasów spełniających standardy dobrej praktyki drzewnej. Kupując nasze produkty z najwyższej jakości polskiego drewna dębowego, bukowego i brzozowego masz pewność, że zostały wykonane z surowców pochodzących z legalnego źródła i przyczyniasz się tym samym do ochrony ekosystemów leśnych.

* Pytaj o certyfikowane produkty FSC®